Żywność ekologiczna – czym się różni od normalnej?

żywność ekologiczna

W dzisiejszych czasach wiele się mówi o tym, jak wszystko co jemy jest zmodyfikowane, lub spryskane szkodliwymi substancjami. Nie możemy więc już być pewni, że warzywa które jemy tak naprawdę są zdrowe, ponieważ nie wiemy w jaki sposób były hodowane.

Żywność ekologiczna jest zdrowa

żywność ekologicznaCałe szczęście jednak w niektórych regionach polski nadal kultywuje się naturalne rolnictwo. Właśnie z takie powstaje żywność ekologiczna, która później jest rozwożona po całym kraju. Oczywiście w Polsce tylko niewielki odsetek farm produkuje żywność w ten sposób. Większość bowiem nie przejmuje się zupełnie tymi regulacjami i chce po prostu osiągać jak największe plony. Tym właśnie żywność ekologiczna różni się od normalnej. Rośnie ona bowiem na farmach, na których nie używa się żadnych pestycydów czy sztucznych nawozów. Takie bowiem wpływają na owoce i warzywa i pozbawiają je pewnych ważnych składników. Jeżeli więc nie chcemy się truć tymi chemicznymi składnikami musimy odwiedzić sklep ekologiczny. Tylko do takich dyskontów hurtownia ekologiczna dostarcza bowiem swoje produkty. Może oczywiście się zdarzyć, że w jakimś supermarkecie znajdziemy jakąś półkę ze zdrową żywnością. Jednak wybór z pewnością będzie ograniczony, a ceny co najmniej niekorzystne. Nawet jeżeli chcielibyśmy kupić błonnik witalny, to lepiej się już wybrać do apteki. Jest on bowiem uważany za suplement diety i niezwykle zdrowy produkt. Jego spożywanie bowiem pomaga otyłym w zrzuceniu wagi, a także reguluje poziom cukru w organizmie.

Oczywiście jeżeli chcemy się przerzucić na ekologiczną żywność to będziemy musieli się przygotować na większe wydatki na jedzenie. Jest to jednak warte swojej ceny i z pewnością nasz organizm będzie zachwycony.

Więcej przeczytasz na stronie http://www.zdrowazywnosc.com.pl