Złoto dobre na kolczyki dla najmłodszych

 

Bardzo trudno byłoby wyznaczyć moment,  w którym ludzkość uznała, iż przebijanie uszu to dobry pomysł na przyozdobienie swego ciała. Niejeden antropolog miałby poważny problem, bo temat nie jest łatwy do ustalenia.

Kolczyki ze złota dla dziecka

kolczyki złote dla dzieciNiejeden z zapytanych o powyższą kwestię, prawdopodobnie wskazałby czasy starożytne, ale prawdopodobnie przykłady dałoby się znaleźć już w czasach prehistorycznych. Bardzo trudnym jest znalezienie kopalnych dowodów na taki proceder, gdyż używane wtedy materiały takie jak kości, czy drewno łatwo ulegają zniszczeniu z czasem. Wszelkie muszelki i kolorowe kamyki byłyby wdzięczniejszym materiałem i właśnie takie znaleziska sugerują, że uszy prawdopodobnie przebijano już w tak zamierzchłych czasach. Wiele wymarłych cywilizacji, takich jak Inkowie czy Aztekowie przebijali uszy jak widać na wielu malowidłach i czego dowodzą znaleziska. Nic więc dziwnego, iż w naszej kulturze także przebija się uszy, a kolczyki potrafią być wspaniałą ozdobą. Kolczyki u dorosłych nie dziwią nikogo, różnie bywa z kolczykami u dzieci. W zależności od wieku jest to mniej lub bardziej nowatorskie, nastolatki na ten przykład od dawien dawna lubiły upodabniać się do dorosłych i przebijać uszy, ale młodsze dzieci otrzymują kolczyki z decyzji rodziców. W dzisiejszych czasach istnieje szeroki wybór kolczyków dla najmłodszych, istnieją takie produkty jak kolczyki złote dla dzieci, srebrne, stalowe, niklowane czy z różnego rodzaju stopów. Białe złoto, czerwone, różowe, nie sprawia to najmniejszego problemu, gdyż większość biżuterii dla dorosłych da się dostosować do dziecięcych rozmiarów.

Podejmując decyzję o przebiciu uszy naszej pociesze, zdecydowanie powinniśmy rozważyć tą decyzję, a już po jej podjęciu, nie szczędzić czasu wysiłku ani środków, na zakup odpowiedniego i bezpiecznego produktu dla naszych dzieci.