Ziemniaki w ogródku

W dawnych czasach minionej słusznie epoki działka rekreacyjna była taką jedynie z nazwy. W trudnych okresach stanowiła bowiem niezastąpiony spichlerz dla całej rodziny. Nie było na niej miejsca na kwiatki i roślinki ozdobne. Cała jej powierzchnia była wykorzystywana pod uprawę wszystkiego co nadawało się do zjedzenia. Na takiej działce niebagatelna rolę co dzisiaj jest raczej nie do pomyślenia odgrywała uprawa ziemniaków.

Dobry nawóz pod ziemniaki

skuteczne nawożenie ziemniakówWydawało by się, że dzisiaj uprawa ziemniaków w przydomowym ogródku lub na działce to swoistego rodzaju fanaberia. Ale nie dla osób które chcą wiedzieć co jedzą. Dla których ważne jest aby mieć wiedzę jak przebiegała od początku do końca produkcja tego co znalazło się u nich na stole. Dlatego własne ziemniaki, które stanowią przecież w naszej diecie podstawowy produkt codziennego spożycia to racjonalne działanie. Co należy wziąć pod uwagę w produkcji tego warzywa. Tajemnicą udanej uprawy jest skuteczne nawożenie ziemniaków. Czyli takie, które powoduje znaczny wzrost plonowania a przy tym zmniejsza ryzyko zniszczenia uprawy. Co wbrew pozorom zdarza się nader często. Po wybraniu odpowiedniej odmiany ziemniaka odpornej na choroby i łatwej w prowadzeniu przechodzimy do prawidłowego nawożenia tej rośliny. Oczywiście rozpoczynamy od nieśmiertelnego obornika ale to nie wystarczy. Sam obornik jest oczywiście nieodzowny aby udał nam się plon ale należy wspomóc się także nawozami mineralnymi.

Najlepiej żeby były one wieloskładnikowe wtedy najwszechstronniej odpowiedzą na potrzeby naszych ziemniaków. W każdej dziedzinie życia wskazana jest ostrożność i umiar. Nie inaczej ma się sprawa z nawożeniem warzyw. Musimy zachować tutaj szczególną ostrożność i bardzo dokładnie stosować się do zaleceń producenta danego nawozu.