Zasada działania mrówki marki hexbug

Wiele obecnie produkowanych zabawek działa w sposób niewyjaśniony dla większości dorosłych. Dzieci często pytają o zasadę działania ich zabawki, ale dorośli niestety nie mają o tym zielonego pojęcia. Może to dlatego, że używa się w nich coraz to bardziej skomplikowanych technologii.

Jak działa mrówka marki hexbug ? 

mrówka marki hexbug Mrówka marki hexbug to tylko z pozoru skomplikowana zabawka. Fascynujące jest to, że zabawka po napotkaniu przeszkody na swojej drodze, automatycznie zmienia kierunek ruchu. Zjawisko to jest ciekawe, ale też bardzo proste do wyjaśnienia. Mianowicie, zastosowano tam czujniki, które po wykryciu innego obiektu, oczywiście będącego odpowiednio blisko zabawki, zmieniają kierunek ruchu zabawki poprzez obrót jednego z kół. Aż ciężko sobie wyobrazić, że tak proste zjawisko może być utożsamiane z wysokim poziomem zastosowanych w zabawce technologii. Często podstawą tego są braki w edukacji dorosłych, ale też brak czasu na dokształcenie się w tej dziedzinie. Swoją drogą zastosowanie jakichkolwiek czujników w zabawce to raczej rzadkość. Przyczyną tego zjawiska jest fakt, iż rynek europejski zalewają tanie produkty chińskie, więc za względu na niską cenę, te stosowane są w zabawkach, jednocześnie podnosząc efektywność ich działania. Niestety, ale należy pamiętać, że wyroby z Chin są raczej słabej, a nawet bardzo słabej jakości, więc należy je stosować z pewną dozą niepewności. 

Warto przywiązywać uwagę do swojego poziomu wiedzy technologicznej chociażby ze względu na fakt, iż nikt nie chce wypaść słabo w oczach swojego dziecka, gdy to zada mu pytanie odnośnie zasady działania jakiegoś urządzenia. Zabawki tylko pozornie wykorzystują wysoce pojętą technologię. W rzeczywistości najczęściej posiadają kilka niezależnych, ale prosty w swej budowie mechanizmów.