Wyprodukuj film promujący Twoją firmę!

 

Zawodowo zajmuje się tworzeniem filmów promocyjnych. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala mi na wyciągnąć kilka wniosków na temat skuteczności reklamy w mediach. Uważam, że forma video jest jedną z najefektowniejszych, jeżeli zostanie odpowiednio przemyślana i wykonana przez profesjonalistów.

Jak przebiega proces produkcji filmu reklamowego

filmy reklamowe produkcjaW trakcie mojej kariery zawodowej spotkałem wiele osób, które zgłosiły się do mnie z prośbą o stworzenie spotu video nie mając żadnego rozeznania w temacie. Nie wiedzieli czego się spodziewać ani czego oczekiwać, proces powstawania filmu promocyjnego był im zupełne nieznany. Kiedy podejmiesz decyzję, że chcesz zainwestować w filmy reklamowe produkcja powinna być Ci w niewielkim stopniu znana. Wspaniale jeżeli jako klient przygotowałeś wstępną koncepcję, gotowy pomysł ułatwia pracę specjalistom. Mają od czego zacząć, mogą swobodnie modyfikować koncepcje klienta, wiedząc czego konkretnie od nich oczekuje. Wspólnie z zainteresowanym tworzą profil odbiorcy i miejsca przyszłej eksploatacji projektu.  Wtedy też następuje moment pierwszych poważnych decyzji. Pracownicy firmy podają do akceptacji ostateczny scenariusz i dla czytelniejszego zobrazowania rysują poszczególne sceny. Jeżeli nabywca reklamy zaakceptuje gotowy pomysł, przychodzi czas na rozpoczęcie realizacji. Nie ma jednego szablonu określającego dalsze działania. Inaczej wygląda praca nad produkcją podczas kręcenia scenki fabularnej, a inaczej w przypadku tworzenia animacji. Montaż i udźwiękowienie to jeden z ostatnich etapów prac, podczas którego masz wgląd w efekt i w razie zastrzeżeń – możliwość wprowadzenia małych poprawek. Na koniec zostaje tylko gotową reklamę oddać w ręce zamawiającego na wybranym wcześniej nośniku danych.

Gotowy film reklamowy można umieścić na stronie Internetowej swojej firmy, na serwisach społecznościowych, a także na stronach przeznaczonych do publikowania treści video. Sposobów na skuteczne wykorzystanie filmów promocyjnych jest naprawdę mnóstwo.