Wykorzystanie wyłączników kompaktowych

Wyłączniki kompaktowe wykorzystywane są głównie w halach produkcyjnych i większych przedsiębiorstwach zajmujących się magazynowaniem towaru, jak i ich dalszą dystrybucją. Wyłączniki wyposażone są w samowyzwalacze, które uruchamiają się podczas przeciążenia elektromagnetycznego.

Gdzie stosuje się wyłączniki kompaktowe

tanie wyłączniki kompaktoweTanie wyłączniki kompaktowe możemy nabyć w specjalistycznych sklepach z elektroniką, jak i bezpośrednio od producentów, co gwarantuje najtańszą z możliwych opcji zakupu. Wyłączniki kompaktowe stanowią środek pomiędzy wyłącznikami instalacyjnymi, a wyłącznikami stacyjnymi. Wyłączniki kompaktowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje mały pobór prądu przez wykorzystywane urządzenia. Najczęściej można je spotkać podczas efektywnego zarządzania energią w magazynach, czy zakładach produkcyjnych. Najczęściej firmy decydują się o zakupie wyłączników, które muszą zostać zainstalowane przez doświadczonych specjalistów, ze względu na potrzebę zagwarantowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Wyłączniki te służą do zabezpieczania obwodów prądowych przed przeciążeniami i zwarciami. Mogą być wykorzystywane jako źródła zasilające, a także sprzęgłowe. Występują na rynku w różnych wielkościach i o określonej biegunowości, co pozwala na ich elastyczne dostosowanie do miejsca, w którym mają być zainstalowane. Tanie wyłączniki kompaktowe wymagają również okresowych konserwacji i sprawdzania użyteczności, a także wykonania czynności serwisowych, pozwalających na ich prawidłowe funkcjonowanie.  

Na rynku dostępne są cztery wielkości, które różnią się poziomem zdolności łączeniowych. Każdy z rodzaju wyłączników charakteryzuje się inną wytrzymałością łączeniową, a ich dobór najczęściej należy skonsultować wcześniej z fachowym pracownikiem.