Woda alkaliczna źródłem zdrowia

Dla naszego zdrowia bardzo ważna jest równowaga kwasowo-zasadowa. Przy braku tej równowagi zaczynają się problemy ze zdrowiem. Choroby cywilizacyjne, to już prawdziwa plaga. Obarczamy winą powietrze, niezdrowe jedzenie, nadmierną ilość sztucznych konserwantów, czy nawet cukru. A czy ktoś pomyślał o wodzie?

Woda jest podstawowym budulcem każdego życia na tej planecie

tanie wytwarzanie wody alkalicznejNarzekając na jakość życia, stres, pośpiech, złe jedzenie, zapominamy o jakości wody, którą pijemy. A przecież pijąc zakwaszoną wodę – choćbyśmy najzdrowiej się odżywiali – nic to nie pomoże. Nie pomoże, bo woda – to podstawa życia. Oczywiście, jeśli ktoś jest bardzo spragniony, może wypić nawet brudną wodę, jednak na dłuższą metę może to prowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Najlepszą wodą do picia dla człowieka wydaje się być woda alkaliczna, czyli taka, która jest w pewien sposób pozbawiona różnych szkodliwych składników, oraz ma odpowiednio podwyższone pH. Optymalne pH dla człowieka – to 7.5. Woda w kranie ma przeważnie 7 pH. Woda butelkowa mineralizowana sprzedawana w sklepach – także. Można zatem zaopatrzyć się w odpowiedni dzbanek z filtrem alkalicznym i spowodować, że tanie wytwarzanie wody alkalicznej w domu będzie bardzo łatwe i przyjemne. Praktycznie każdy może zaopatrywać swoje gospodarstwo domowe w tego typu wodę. Dba przy tym nie tylko o zdrowie własne, czy domowników, ale także o jakość i żywotność sprzętu AGD. Np. używając takiej wody, nasz czajnik nie będzie „łapał” tak uciążliwego kamienia.

Woda alkaliczna jest też bardzo dobrym pomysłem, jeśli mamy w domu osoby starsze, czy maleńkie dzieci. Także osoby chore na różne schorzenia organów wewnętrznych powinny pić wodę alkaliczną, która wręcz „wymiecie” z ich organizmu wszystkie szkodliwe czynniki.