Weekend w winnicy

Wino pili już ludzie w starożytności. Rozsławione zostało w starożytnej Grecji i Rzymie, potem wina przyjęły się na całym kontynencie. Ich różnorodność i bogaty smak, sprawia, że do dziś się popularne na całym świecie i piją je wszyscy. Z produkcji najlepszych win słynie Francja, ale na całym świecie powstają winnice.

Winnica miejscem na wakacje

zwiedzanie winnicyWino jest alkoholem powstający w procesie fermentacji winogron. Od gatunku winogronu oraz sposobu fermentacji zależy jakie wino otrzymamy, białe, czerwone czy różowe, a także słodkie, półsłodkie, półwytrawne czy wytrawne. Każdy rodzaj wina ma swoich miłośników. Popularność win różnego rodzaju spowodowała wzrost liczby winnic na całym świecie. Te najstarsze i najpiękniejsze są oczywiście w Grecji, Włoszech czy Francji, ale także w Polsce jest wiele winnic. Część z nich poza standardową uprawą winogronu oferuje możliwość odwiedzin. Zwiedzanie winnicy może odbywać się w grupie turystów, ale jest to też rozrywka na par, a nawet sposób na zorganizowanie czasu wolnego w trakcie spotkań biznesowych trwających kilka dni. W ofercie zwiedzanie jest szansa spaceru pomiędzy uprawami winogronu, zapoznanie się z procesem produkcji wina, oczywiście stałem punktem programu jest degustacja wina, a dla bardziej odważnych szansa na ubijanie winogron w tradycyjny sposób. Takie zwiedzanie winnicy jest nie tylko bardzo pouczające, ale to też dobra zabawa dla ludzie w każdym wieku. Winnice mają swój urok, są niezwykle romantyczne, dlatego to dobre miejsce na weekend z drugą połówką.

Warto korzystać z możliwości odwiedzenia winnicy. To szansa na lepsze poznanie procesu produkcji swojego ulubionego wina, a także odpoczynek pośród darów natury. Takich wakacji nie zagwarantuje żaden pięciogwiazdkowy hotel.