Usługi protetyczne świadczone przez lekarzy specjalistów

W stomatologii istnieje wiele specjalizacji, a każda z nich zajmuje się odrębną dziedziną. Dlatego istnieją gabinety dentystyczne specjalizujące się w ortodoncji, leczeniu zachowawczym, stomatologii estetycznej, ale są też gabinety protetyczne. Protetyk to lekarz dentysta o takiej właśnie specjalizacji.

Protezy zębowe: całkowite, częściowe, implanty pojedyncze

protetyka cennik olsztynJak sama nazwa wskazuje, zajmuje się on przede wszystkim protezami, które umieszczane są w jamie ustnej. Protezy wykonywane są z bezpiecznych materiałów, które nie powodują żadnych uczuleń, dlatego nie należy się obawiać tego, że proteza będzie przyczyną stanów zapalnych, nadżerek. Ogólnie można podzielić protezy stomatologiczne na częściowe i całkowite. Zakładanie protezy całkowitej polega na wymianie całego łuku zębowego. Wyrywane są więc wszystkie zepsute zęby, których nie da się uratować, po czym zakładana jest zdejmowalna proteza zębowa. Jeśli chodzi o protetyka cennik olsztyn, to wiele zależy tutaj od renomy konkretnego gabinetu stomatologicznego i używanych materiałów. Najpierw zawsze należy zapisać się na wizytę konsultacyjną, podczas której lekarz dentysta przedstawi wszystkie możliwości. Protezy częściowe zastępują jeden lub kilka zębów w jamie ustnej. Są one mocowane na różne sposoby – najczęściej proteza utrzymywana jest przez zdrowe zęby stałe pacjenta. Jeśli ząb uległ załamaniu, pozostał jego korzeń, można zdecydować się na korony zębowe.

Są one przyłączane do naturalnych zębów i nie można odróżnić ich od innych zębów. Ważne jest też to, że protezy zębowe zawsze mają taki sam kolor jak reszta zębów. Dzięki temu protezy wyglądają naprawdę naturalnie i nikt nie jest w stanie zauważyć, że są to sztuczne zęby. Lekarze oferują również wykonywanie pojedynczych implantów zębowych mocowanych różnymi metodami stomatologicznymi.