Uciążliwe szczekanie zagłuszyła mata akustyczna

mata akustyczna

Ostatnimi czasy mieszkanie w bloku, które ma swoje zalety jak i wady, nigdy nie było aż tak uciążliwe. Nasza sąsiadka kupiła sobie psa. Nikomu by to nie przeszkadzało, gdyby nie fakt, że ów pies całymi dniami ujada co jest strasznie męczące dla wszystkich wkoło.

Mata akustyczna – sposób na głośnych sąsiadów

mata akustycznaWystarczy drobny hałas na klatce, któryś z sąsiadów przejdzie, a pies już ujada. Na dworze ktoś przejedzie samochodem, wywożą śmieci, biegają dzieciaki – ujadanie. Nie można było dłużej tego wytrzymać, szczególnie jak urodziło nam się dziecko. Pies szczekając ciągle budził naszego syna. Musieliśmy porozmawiać z sąsiadką, tak dłużej być nie mogło. Poza tym nie byliśmy jedynymi sąsiadami, którym to przeszkadzało. Postanowiliśmy porozmawiać z sąsiadką i poprosić ją, aby jakość załagodziła ten problem, który może rozwiązać przecież zwykła pianka akustyczna. Sąsiadka zapewniła nas, że coś z tym zrobi jednak minął tydzień i żadnych rezultatów. Po naradzie sąsiedzkiej stwierdziliśmy, że potrzebujemy ingerencji spółdzielni mieszkaniowej i tak tydzień po złożeniu wniosku, w mieszkaniu naszej sąsiadki, na ścianach została położona mata akustyczna, a my w końcu mogliśmy spać spokojnie. Niestety nasz spokój nie trwał długo, gdyż nieznośny pies ponoć wygryzł ze ściany miękkie panele akustyczne i znowu był ten sam problem. Stwierdziliśmy, że po prostu pianka wygłuszająca jest potrzebna w naszym mieszkaniu i tak położyliśmy ją na ścianach.

Na początku obawiałam się, że nie będzie dobrze wyglądała jednak świetnie wpasowała się w nowoczesny design naszego wnętrza. Jej ciemny, szary kolor pasował do kolorystyki sypialni, a co najważniejsze w końcu mieliśmy komfortowy, nieprzerwany sen.