Transakcje bezgotówkowe

Gotówka staję się coraz rzadziej używaną formą płatniczą. Postęp ogarnia coraz więcej sklepów oraz firm. Aktualnie, ciężko znaleźć miejsce, gdzie nie można zapłacić kartą, bądź przelewem, pojawiają się nawet miejsca, gdzie gotówka przestaje być mile widziana. Rośnie zatem popularność transakcji bezgotówkowych.

Czym spowodowana jest atrakcyjność transakcji bezgotówkowych?

Naprawy bezgotówkowe GdyniaTransakcje bezgotówkowe niosą za sobą wiele plusów. Podstawowym plusem jest, nieużywanie gotówki, która możemy zgubić, przekazać komuś, bądź możemy zostać okradzenie lub możemy jej ze sobą zapomnieć zabrać. Decydując się na transakcję bezgotówkową, wszystko mamy czarno na białym, wykonując przelew mamy potwierdzenie przelewu. Jeżeli, zdecydujemy się na płatność kartą, mamy potwierdzenie płatności kartą, dodatkowo wszystko można sprawdzić na wyciągach z konta. Popularne stają się naprawy bezgotówkowe Gdynia, niosące za sobą plusy dla obu stron. Transakcje takie są, na termin dzięki czemu warsztat samochodowy oferujący naprawę, dostaję klienta, który w danym momencie, może nie mieć pieniędzy. Zapłaci gdy będzie po wypłacie, natomiast warsztat ma cały czas prace. Niesie to za sobą obopólne korzyści. Innym przykładem jest sytuacja, miałeś stłuczkę, oddajesz samochód do warsztatu, jeżeli nie była z twojej winy, warsztat ściąga sobie z OC sprawcy. Jeżeli była twoja wina, masz naprawiony samochód, a płacisz za parę dni, gdy będziesz miał pieniądze. Gdy samochód jest twoim narzędziem pracy i potrzebujesz go od razu, jest to rozwiązanie idealne.

Wzrost transakcji bezgotówkowych niesie za sobą wiele korzyści. Pozostaje trzymać kciuki aby taki transakcje, weszły wszędzie i zadomowiły się na dobre. Wymaga to również większej świadomości ludzi na temat zabezpieczania swoich kart, które mogą stać się wówczas celem złodzieja.