Optymalizacja portali informacyjnych

Zanim przystąpimy do optymalizacji naszych treści, pamiętajmy, że portal informacyjny, to strona z olbrzymią ilością podstron, jak i strona, której treść powinna być zmieniana na bieżąco. W celu optymalizacji jak i pozycjonowania takich serwisów, należy pamiętać o tym, że musi to być proces stały. 
Pozycjonowanie long tail, zjawisko, bardzo częste na portalach informacyjnych. Bardzo duża liczba słów kluczowych, i ciągłe nowe artykuły informacyjne, sprawiają, że pozycjonowanie szerokie, zdaje egzamin bardzo dobrze. Z tym, że należy pamiętać by system zarządzania treścią naszej strony, pozawalał na konfigurację i uzupełnianie elementów ważnych dla wyszukiwarek, przy jednoczesnym zautomatyzowaniu optymalizacji podstron, gdzie nie jest możliwa, szczegółowa analiza słów kluczowych. 
Kolejną ważną kwestią, szczególnie w przypadku stron czy portali zawierających wielotematyczne informacje, jest umieszczanie, linków do podstron pozwalające na szybkie przejście pomiędzy wyszukiwanymi tematykami. Z artykułu, który prawi o danej dziedzinie możemy wysłać odwiedzającego do kolejnych z tej same branży, czy wykorzystujących te same słowa kluczowe. http://www.emka.mielec.pl/
Wyniki wyszukiwania i klikalność, w przypadku portali informacyjnych przez wyszukiwarki to kolejny ważny temat. Artykuły informacyjne powinny mieć tytuł i opis zawierające słowa kluczowe dla danej strony, ale muszą też zachęcić. Ważne też by były one zgodne z wytycznymi wyszukiwarek. 
Systemy oceny, przez użytkowników. Bardzo często stosowany mechanizm. Pozwolenie czytelnikom na ocenianie treści, jest bardzo ważnym elementem optymalizacji stron. Przy stosowaniu tego rodzaju zabiegu, wyszukiwarka Google, w wynikach wyszukiwania, przedstawia za pomocą symbolu graficznego, oceny użytkowników, co w dużej mierze wpływa na klikalność. 
Optymalizacja wewnętrzna strony, także znacznie zwiększy wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach, jak i sprawi, że internauci dużo łatwiej odnajdą informacje, których potrzebują, na naszej stronie. Optymalizacja on-site, to temat rzeka, w który trzeba by było zagłębić się niezależnie od wyżej wymienionych metod.

Źródło: http://www.emka.mielec.pl/