Opiekai prawo medyczne – dawniej i dziś

Prawo medyczne

Według badań Amerykańskich naukowców w przeciągu lat 2000 – 2016 jednym z głównych problemów Polaków jest słaba służba zdrowia. Według większości osób głównym problemem jest antyczne prawo medyczne.

Prawo medyczne – w czym nam pomoże?

Prawo medyczneRząd do końca nie podziela tych uwag i winą obarcza samych obywateli oraz słabą windykacje należności za usługi medyczne, zauważając jednak, że w przeciągu ostatnich kilku lat sytuacja poprawiła się. Obywateli najbardziej denerwuje fakt, że kraj na takim poziomie jak Polska, stać na zapewnienie wyraźnie lepszego poziomu opieki zdrowotnej niż aktualny. W podobny sposób wypowiadali się w roku 2000, chociaż wtedy na pierwszym miejscu wśród problemów była opieka prawna czy Prawo medyczne i wtedy sytuacja była podobna – obywatele oskarżali rząd o nieudolność we wcielaniu w życie potrzebnych projektów ustaw, a rząd tłumaczył się brakiem środków na potrzebną modernizację, czego głównym problemem było słabe ściąganie należności od osób które korzystały z usług radców prawnych. Jednym z głównych zarzutów i aktualne przekonanie wśród Polaków jest fakt, że lekarze nie należą do grupy zawodowej pokrzywdzonej pod względem finansowym wręcz przeciwnie zarabiają zbyt dużo i to jest głównym problemem aktualnej służby zdrowia.

Sami lekarze są zbulwersowani całą sytuacją i twierdzą, że ludzie często zapominają o tym, że zawód lekarza jest jednym z najtrudniejszych zawodów na świecie do którego trzeba mieć ogromną wiedzę, odporność psychiczną i często jeden zły ruch może przekreślić życie drugiego człowieka. Mimo ogólnego niezadowolenia opinii publicznej rząd postanowił, że nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w dotychczasowych ustawach dotyczących publicznej służby zdrowia.