Od czego zależą koszty instalacji ogrzewania nadmuchowego?

Ogrzewanie nadmuchowe jest coraz popularniejszym typem ogrzewania instalowanym w polskich domach. W dużym stopniu zawdzięcza to niskim cenom eksploatacji. Producenci podają oszczędność eksploatacyjną na poziomie 30% w porównaniu do równie często wybieranego ogrzewania gazowego.

Piec nadmuchowy kondensacyjny a niekondensacyjny

piec nadmuchowyDużym plusem ogrzewania nadmuchowego jest brak konieczności ogrzewania wody, co z pewnością również zmniejsza jej zużycie, dzięki czemu cena eksploatacji jest właśnie niższa, a dodatkowo ogrzanie budynku następuje znacznie szybciej. Największe oszczędności możemy zyskać wybierając źródło ciepła ogrzewania nadmuchowego. Wykorzystać możemy praktycznie każdy rodzaj pieca, jednak najbardziej opłacalną inwestycją pod względem ekonomicznym i ergonomicznym jest z pewnością piec nadmuchowy. Producent pieców nadmuchowych oferuje dwie jego wersje kondensacyjną i niekondensacyjną. Te pierwsze są bardziej wydajne, zużywają mniejszą ilość opału, jednak piece niekondensacyjne są tańsze. Różnica w cenie rzutuje się na przestrzeni kilku tysięcy. Piec nadmuchowy niekondensacyjny to koszt około 6 tysięcy złotych gdy niekondensacyjny to kwota już 10 do 14 tysięcy złotych. Plusem pieców nadmuchowych jest to, że każdy z nich posiada dozownik, który samodzielnie będzie pobierał potrzebną ilość opału. W ten sposób nie będziemy musieli samodzielnie dokładać kilka razy dziennie paliwa, a jedynie raz na kilka dni uzupełniać dozownik. Z racji, że jest to podstawowy element budowy każdego pieca nadmuchowego, nie musimy dodatkowo płacić za taką funkcje.

Jednak chcąc cieszyć się pełną wygodą prostej obsługi pieca, producenci radzą by zainstalować dodatkowo system sterujący, umożliwiającym rozplanowanie czasu działania czy ustawienie temperatury. Cena najprostszego urządzenia to około 500 złotych. Im bardziej zaawansowany panel, np. z możliwością sterowania za pomocą laptopa czy smartfona, tym będzie on droższy.

Więcej na stronie http://piece-nadmuchowe.pl