Little tikes, zabawki interaktywne

Dla dzieci okres dzieciństwa, to czas beztroski i zabawy. My, jako rodzice, jesteśmy zobowiązani do tego, aby wspomagać dziecko w rozwoju, i pomagać mu w dorastaniu. Powinniśmy być świadomi, i dobrze dbać o nasze pociechy, aby rosły zdrowe.

Zabawki, które uczą

zabawki little tikesUważam, że większość zabawek dla dzieci jest absolutnie nietrafiona. Dziecko nie musi wiele robić, zabawki robią wszystko za nich. Dlatego jak robię już jakieś zakupy, to dokładnie muszę przemyśleć każdy zakup. Dziecko powinno poznawać świat, i uczyć się wszystkiego. Obecne zabawki tego im niestety nie ułatwiają. Wystarczy, że je włączą, i już mają wszystko gotowe. Dlatego jak znalazłam zabawki little tikes, to stwierdziłam, że być może to jest idealna alternatywa dla zabawek, które nie wymagają zbyt dużej pracy umysłowej. Były to różnego rodzaju klocki, które trzeba było ułożyć w specjalnej kolejności. To na pewno uczy logiki. Jakaś czynność następuje po poprzedzającej, coś nie działa bez danego elementu. Zabawki te uczyły myśleć. I to mi się właśnie w nich spodobało. Nie ma nic od razu, trzeba się trochę namęczyć, aby były efekty, i właśnie to miałam zagwarantowane w tych zabawkach. Moja córka, bawiąc się tymi zabawkami, odczuwała prawdziwą satysfakcję, gdy udało jej się zrobić określoną czynność. Widziałam, że faktycznie ją to zainteresowało, i nauczyła się logicznie myśleć. Mają w ofercie liczne produkty interaktywne, które uczą taktu, melodii, i mają ćwiczenia ze słuchu i powtarzanie. Byłam zaskoczona, jak córka wszystko łatwo pojmuje.

Dzieciom należy pokazać świat, jednak w taki sposób, aby same mogły go zgłębiać. Zachęcić je do badań i eksploracji, natomiast nie podawać jak na tacy gotowych rozwiązań. Jest to bardzo ważne, bo obecna wyuczona bezradność jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym.