Jeździk, chodzik czy rowerek?

chodzik

Często słyszy się, że chodziki to samo zło. Wszyscy wiedzą, że chodziki to zło, ale jednak kupują je tłumacząc się, że inne dzieci mają i nic im nie jest. Jednak efekty używania chodzika widać dopiero po kilku latach.

Co jest dla dziecka najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przemieszczanie się?

chodzikJeśli dziecko w momencie rozpoczęcia tego etapu wykazuje niewielką wadę postawy to chodzik sprawia, ze jest jest gorzej. Paradoksalnie pociechy, które używają chodzików wcale nie uczą się szybciej a wręcz później. Ponadto przy chodziku bardzo obciążony jest kręgosłu, a model chodzenia pozostawia wiele do życzenia. Dziecko włożone w chodzik nie może samo z niego wyjść gdy ma ochotę odpocząć, niejako „musi” chodzić w chodziku tak długo jak w nim pozostaje. Ogólnie rzecz ujmując prawidłowy rozwój dziecka jest hamowany bądź sprowadzany na złe tory. Nie jest to dobre dla małego dziecka. Mówią, że jeździki są lepsze z racji tego że dziecko stoi prosto, a korzysta z niego kiedy tylko chce. To dla niego (dziecka) jest świetna zabawa, a dla rodzica jest to ulga ponieważ nie musi nachylać karku. Jeździki mają jeszcze inne zalety. zupełnie małych dzieci. Dla tych starszych warto kupić jeździk. Dlaczego? Jest kilka powodów. Po pierwsze jest zabawka długoterminową, więc jedna inwestycja na wiele lat. Po drugie tak jak rowerki dla dzieci pomagają zachować równowagę, co jest ważne. Po trzecie pomagają w nauce chodzenia.

Nasza pociecha uczy się po prostu przebierać nogami. Kolejną zaletą jest to, że daje trochę aktywności fizycznej oraz umacnia mięśnie kręgosłupa. Jednak chyba najważniejszą zaletą jest to, że wywołuje uśmiech na twarzy dziecka i sprawia radość. Gdy nasz bobas jest za mały warto zaopatrzyć się w akcesoria skip hop. Są to również zabawki, które charakteryzują się niesamowitą kolorystyką.

Więcej informacji na http://www.twoja-przygoda.pl/kat/37/jezdziki.html