Jak zaprojektować ogród?

projektowanie ogrodów poznań

Chciałabym zaprojektować swój ogród, od czego powinnam zacząć? Na rynku jest wiele firm które oferują zakładanie ogrodów ale nie stać mnie na taki luksus. Wiem, że należy zacząć od dobrego projektu.

Projektowanie ogrodów wymaga porad specjalisty w tym zakresie

projektowanie ogrodów poznań Moja działka ma kształt litery „L” i nie wiem jak to wygospodarować. Chciałabym podzielić jakoś teren żeby znalazło się miejsce na odpoczynek ale też miejsce do zabawy dla dzieci. Bardzo podobają mi się nowoczesne ogrody ale nie chciałabym mieć u siebie żadnej rzeźby czy jakichś dziwnych konstrukcji, tylko gdzieniegdzie posadzone kwiaty, które wyglądałyby jak bukiety. Podobno projektowanie ogrodów poznań nie jest takie łatwe dlatego szukam podpowiedzi osób, które już miały z tym do czynienia ale nie koniecznie zajmują się tym zawodowo i mogłyby udzielić mi kilku bezpłatnych porad. Ogród jest położony w bardzo słonecznym miejscu, praktycznie od rana do wieczora non stop świeci tu słońce. Myślę o zakupie parasola ogrodowego albo altanki, co byłoby najlepsze? Czy orientuje się ktoś czy założenie i pielęgnacja oczka wodnego jest bardzo kosztowne? Widziałam na zdjęciach takie małe wodospady w ogrodach ale wydaje mi się, że przy dzieciach lepiej nie robić nic z wodą bo będą tam wskakiwać. Jaka trawa byłaby najlepsza i przy tym najtańsza w utrzymaniu?

Dzieci cały czas po niej biegają i moja nie chce rosnąć. Będę bardzo wdzięczna jeżeli ktoś pokusiłby się i wysłał mi rysunek takiego projektu. Na terenie rośnie tylko jedno drzewo, nawet nie wiem jakie bo przez to słońce bardzo wysycha. Liczę na pomoc i z góry dziękuję za poświęcony czas.