Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?

montaż klimatyzacji

Klimatyzacja jest podstawowym czynnikiem w samochodzie. Nikt chyba nie wyobraża sobie stania w długich korkach w upalnie dni latem, bez źródła chłodu. Oczywiście możemy włączyć sobie sam nawiew i wiele osób powie, że lepiej nie mieć klimatyzacji gdyż wtedy samochód mniej pali.

Sam montaż klimatyzacji nie wystarczy

montaż klimatyzacjiCo z tego jednak, skoro jazda w nim nie należy do najprzyjemniejszych i przypomina raczej grzanie się w piekarniku? Znacznie lepiej jest dołożyć te kilkanaście złotych miesięcznie i cieszyć się komfortem jazdy. Jednak abyśmy mogli cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem musimy o naszą klimatyzację odpowiednio dbać. Nie wystarczy sam montaż klimatyzacji Warszawa w salonie samochodowym. Klimatyzacja musi być również na bieżąco czyszczona i serwisowana. Dlatego chociaż raz w roku dobrze jest oddać samochód na serwis klimatyzacji. Podczas takiej usługi możemy nie tylko napełnić klimatyzacje czynnikiem chłodzącym, ale również opróżnić układ klimatyzacji, wykonać test szczelności azotem, całkowicie osuszyć układ w próżni, wykonać test szczelności podciśnieniowy, sprawdzić sprawność całego układu chłodzącego, odgrzybić klimatyzację, a także wymienić filtry pyłkowe. Chcąc cieszyć sprawną klimatyzacją powinniśmy przynajmniej raz na dwa lata wymienić czynnik chłodniczy.

Bowiem klimatyzator samochody potrafi obniżyć swoją wydajność nawet o siedemdziesiąt pięć procent przy połowie zbiornika z czynnikiem chłodzącym. Jest on ważny nie tylko ażeby schłodzić powietrze, ale także pełni on rolę nośnika oleju smarującego sprężarkę, co ma duży wpływ na działanie kompresora załączającego klimatyzację.