Druk 3D i medycyna

druk 3d

Medycyna to coś, co stale musi się rozwijać, iść do przodu. W końcu chodzi tu o nasze zdrowie i życie, więc lekarze, farmaceuci, fizjoterapeuci czy koncerny medyczne starają się sprostać naszym wymaganiom i oferować nowe rozwiązania mające poprawić komfort naszego życia czy pomóc w wyzdrowieniu.

Rozwój w medycynie – druk 3D

druk 3d

Do tej pory wytwarzanie na przykład protez było nie tylko bardzo skomplikowane, ale również bardzo kosztowne. Wielu osób nie stać było na taki wydatek, mimo wzięcia kredytów czy wsparcia fundacji. Jednak teraz pojawiła się alternatywa dla takich osób potrzebujących. Jest nią druk 3d. Dzięki specjalnej drukarce możemy wydrukować sobie protezy ręki, nogi, a nawet stabilizujący rękaw, zastępujący gips na złamanej ręce. Dzięki temu komfort leczenia złamania jest o wiele większy, bo taki wyrób jest lekki, trwały, nasza ręka jest dobrze ustabilizowana, a do tego możemy lepiej zadbać o higienę i takie prozaiczne rzeczy jak możliwość podrapania się po ręce. Na pewno każdy chory doceni takie starania. Wydruki 3d przydają się nie tylko jeśli chodzi o medycynę i leczenie ludzi. Ostatnio zaczęto je wykorzystywać także w weterynarii. W ten sam sposób jak drukuje się protezy ludziom można to samo zrobić zwierzakom. Tutaj też wszystko można dopasować do zwierzęcia, więc czas jego dochodzenia do siebie po operacji na pewno będzie krótszy, niż w przypadku standardowego leczenia.

To duże ułatwienie dla weterynarza. Wiadomo, że na razie takie wydruki nie staną się powszechne, ale o ich niesamowitych walorach dużo się pisze w mediach, więc być może coś się zmieni.