Dofinansowanie dla firm.

rachunkowosc

Z pewnością każdy z nas wielokrotnie marzył, aby móc pracować tylko i wyłącznie na swój własny rachunek i nie musieć już siedzieć w biurze czy fabryce od 8:00 do 16:00.

Chcąc prowadzić księgi rachunkowe jako firma warto postarać się o dofinansowanie biznesu

rachunkowoscOtworzenie własnej firmy nie jest szczególnie trudne w dzisiejszych czasach gdyż możemy to zrobić nawet w przeciągu kilku dni. Trudności jednak dla wielu nie stanowi sfera załatwiania spraw w urzędach. Największym problemem zdecydowanie najczęściej są po prostu finanse o które do tej pory musieliśmy zatroszczyć się we własnym zakresie. Wszystko jednak się zmieniło odkąd wprowadzone zostały dotacje i dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jeśli chodzi o urząd pracy to liczyć możemy na kwotę rzędu 20 tysięcy złotych, a w przypadku pieniędzy z Unii Europejskiej to są one znacznie wyższe jednakże bardzo ciężko jest je uzyskać, a ich wydawanie będzie zdecydowanie bardziej kontrolowane. Dotacje z urzędu pracy można otrzymać stosunkowo łatwo, ponieważ wystarczy jedynie stworzyć sensowny biznes plan, który następnie musi rozpatrzyć urzędnik. Musimy również spełnić kilka innych warunków, które nie są szczególnie trudne do spełnienia. Po otrzymaniu takiej dotacji firmę musimy utrzymać przez okres dwunastu miesięcy. Jeśli bowiem firmę zamkniemy wcześniej to dotacje będziemy musieli zwrócić. Firmę przez rok powinniśmy utrzymać bez większego problemu, gdyż mamy wtedy na nią niższe podatki, które sięgają około 500 złotych miesięcznie. Dopiero po dwóch latach wzrastają do kwoty tysiąca złotych. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie firmy to również obowiązki jakimi jest chociażby pełna księgowość czy prowadzenie ksiąg rachunkowych warszawa. Tania księgowość jest możliwa dzięki biurom rachunkowym. Taka firma rachunkowa może być niezwykle przydatna szczególnie dla nowych i małych przedsiębiorstw. W Warszawie jest bardzo wiele firm oferujących tego typu usługi. Trzeba przyznać, że rozwój sektora firm rachunkowych nie dotyczy tylko i wyłącznie większych miast takich jak Warszawa, gdyż takie biura możemy znaleźć również i w małych miasteczkach.

Tego typu korzystanie z księgowości pozwala na bardzo duże oszczędności dla początkujących przedsiębiorców. Gdy firma się rozrośnie to wtedy możemy pomyśleć o zatrudnieniu księgowego.