Do czego można użyć taśmy pp i zapinek?

Niektórzy mówią, że praca weterynarza to połączenie majsterkowicza z detektywem. W rzeczy samej niejednokrotnie musiałam wykazać się ogromną pomysłowością aby rozwiązać jakiś problem w pracy. Za przykład przytoczę tu pewną historię, która wydarzyła się w tym roku i przysporzyła mi niemało kłopotu.

Mocowanie łosia do drzewa za pomocą zapinek drucianych i taśm

trwałe zapinki drucianeJestem weterynarzem terenowym, nie mam rozbudowanej lecznicy a wszystkie sprzęty weterynaryjne mieszczę w swoim służbowym samochodzie. Większość wezwań polega na zapaleniach wymienia lub trudnych porodach u krów. Z tym gatunkiem jestem dobrze obeznana od lat, wszystkie zabiegi wykonuję na stojącej, lekko ogłupionej znieczulaczem krowie. Ostatnio jednak dostałam wezwanie do porodu u klępy, czyli samicy łosia. Okazało się, że nikt inny nie jest w stanie teraz przyjechać a sprawa zdaje się być dramatyczna. Po krótkich oględzinach na miejscu. konieczne okazało się solidne znieczulenie łoszy w celu dalszej diagnostyki, zwierze to bowiem było tak dzikie, że nie dawało się dotknąć. Tu pojawił się pierwszy kłopot, jak unieruchomić i ustabilizować w miejscu ciężarną samicę. Leżała ona na dworze w śród kilku drzewek, a umocowana musiała być solidnie bo właśnie podjęłam decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia. Wtedy przypomniałam sobie jak znajomy opowiadał mi jak trwałe zapinki druciane w połączeniu z taśmami  doskonale mocują mu każdy bagaż w jego samochodzie dostawczym. Na szczęście właściciel zwierzęcia też miał taki zestaw w domu. Za pomocą ściąganej między zapinkami taśmy przygwoździłam zwierzę do ziemi między drzewkami. Teraz bezpiecznie dla pacjenta i dla siebie mogłam wykonać nietypowy zabieg w bardzo nietypowych warunkach. 

Owocem moich wysiłków okazał się ponad pięćdziesięciokilowy noworodek łosia. Gdybym nie wymyśliła tego patentu z taśmami zabieg mógłby okazać się nie tak czysty i bezpieczny jak tego oczekiwałam. A moja pacjentka jeszcze długo borykałaby się z bolesnym i niebezpiecznym zapaleniem.