Co warto kupić?

Jeżeli fotografia to twoja pasja, z pewnością wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie. Co musi kupić fotograf, aby jego praca była możliwa?

Co powinno znajdować się na wyposażeniu fotografa?

Torba fotoPodstawową rzeczą jest oczywiście sam aparat. Dobra „puszka” bez obiektywu do wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią nie poleca się jednak kupna tak drogiego sprzętu – jego możliwości i tak nie zostaną przez nie wykorzystane. Aby aparat można było bezpiecznie transportować, niezbędne są torby foto. Takie torby fotograficzne chronią aparat przed wstrząsami. Zapobiegają również przedostawaniu się do jego wnętrza rozmaitych pyłów. Nie można zapomnieć o tym, że przewożenie aparatu w takiej torbie to ogromny komfort. Torby foto można kupić w sklepach o profilu wybitnie fotograficznym. Sprzedają je jednak również sklepy, które oferują także artykuły takie, jak uchwyty do TV. Kiedy mamy już dobry aparat i znamy się na robieniu zdjęć, możemy zacząć myśleć o kupnie dodatkowych obiektywów. Za najbardziej podstawowy uważa się obiektyw szerokokątny. Pozwala on na fotografowanie największej liczby obiektów bez straty dla jakości zdjęcia. Producenci oferują jednak dzisiaj szereg obiektywów o specjalnym przeznaczeniu. Wybierać można między obiektywami, które pozwalają fotografować bardzo drobne elementy (na przykład owady) – są to obiektywy do fotografii makro. Dostępne na rynku są również obiektywy określane jako teleobiektywy. W tym wypadku można z ich pomocą fotografować obiekty znacznie oddalone od fotografa. Jednocześnie obiekt na zdjęciu jest naprawdę bardzo dobrze widoczny. Ciekawe są również obiektywy określane jako rybie oko. Pozwalają one na uzyskanie ciekawego efektu na fotografii. Wielu ludzi mówi, że zdjęcia zrobione takim obiektywem to najlepszy dowód na to, że ziemia jest okrągła.

Obecnie obowiązkowym wyposażeniem każdego fotografa jest również program komputerowy do obróbki zdjęć. Z jego pomocą można poprawić i uratować niemalże każde zdjęcie. Komputer poprawi kolory, perspektywę, nawet wyostrzy.