Co trzeba wiedzieć nosząc szkła kontaktowe?

szkła kontaktowe

Na pewno wielu z nas zastanawia się nad tym, czy krople do oczu mogą uzależniać. Nie jest to tak jednoznaczne. Bo określenie krople do oczu może być za ogólne. Uzależniać mogą nasze oczy od siebie na pewno niektóre substancje w nich zawarte.

Szkła kontaktowe a krople do oczu

szkła kontaktoweW przypadku kropli nawilżających teoretycznie można ich używać bez ograniczeń. Jednak może to być mylne. Należy pamiętać o tym, że jeśli nasze oczy za bardzo przyzwyczają się do sztucznego nawilżania, nie będą w stanie same wytwarzać wystarczającej ilości łez, które stanowią naturalną barierę ochronną dla naszych oczu. Nawilżające krople do oczu zatem, również powinny być przez nas używane racjonalnie. Na tego rodzaju krople należy uważać, szczególnie jeśli nosimy szkła kontaktowe. Często nawilżamy swoje oczy przed włożeniem szkieł lub po ich wyciągnięciu. To może nas doprowadzić do pewnego rodzaju reguły, a może być ona dla nas zgubna. Na pewno bardziej uzależniające mogą się okazać krople, które zawierają jakiś środek leczniczy. Są one sprzedawane tylko na receptę, a nie bez przyczyny wprowadzono takie ograniczenia. Głównym powodem, dla którego powinniśmy ściśle przestrzegać zalecanych dawek kropli do oczu jest możliwość wystąpienia powikłań. Niektóre z nich mogą być bardzo trudne do wyleczenia. Trzeba również zwracać uwagę na skład kropli, każdych, nawet tych kupowanych bez recepty, zwłaszcza ze względu na nasze uczulenie.

Jeśli mamy uczulenie na któryś ze składników preparatu, stanowczo powinniśmy skonsultować swój wybór z okulistą i wybrać odpowiednie. Można stwierdzić, że krople do oczu nie uzależniają, a jedynie mogą rozleniwiać nasze oczy. Nieprawidłowe ich stosowanie może doprowadzić do wielu powikłań.

Artykuł napisany dzięki pomocy http://e-soczewki.pl/