Bezpiecznie z FIBARO

Dom FIBARO pozwala monitorować naszą posesję z każdego miejsca na świecie. Jednak to zaledwie niewielka część puli wszystkich możliwości tego niezwykłego systemu, który sam zadba o bezpieczeństwo naszych dóbr.

Jakie są zalety inteligentnego domu FIBARO?

Inteligenty domW sytuacji zagrożenia samoczynnie rozpocznie procedurę wszczynającą alarm. To, czy w razie pożaru uda się uratować nasz dobytek, często zależy od natychmiastowej reakcji mającej na celu zminimalizowanie szkód bądź nawet ich wykluczenie. Pierwszym punktem na liście uskutecznianych czynności ratunkowych jest wysłanie przez czujkę dymu do Centrali FIBARO specjalnego sygnału informującego o pożarze. Następny podjęty krok to takie zmodyfikowanie oświetlenia, by za pomocą trybu migania ostrzegało przed zagrożeniem najbliższe otoczenie i zawiadamiało o nim odpowiednie służby. Inteligentny dom FIBARO zamyka szczelnie okna, by dopływ tlenu nie przyczyniał się do rozprzestrzeniania się ognia. Równocześnie odblokowuje zamki w drzwiach i podnosi rolety, umożliwiając ucieczkę domownikom oraz ułatwiając strażakom wejście do budynku. Blokuje dostęp gazu i włącza pełną moc systemu wentylacyjnego oczyszczającego powietrze i redukującego ilość tlenu. Podobną funkcję spełniają termostaty i regulatory klimatyzacyjne. Wszelkie urządzenia audio-wizualne odtwarzają ostrzeżenia i instrukcje ewakuacyjne, które należy niezwłocznie wprowadzić w życie.

Zaledwie jedenaście sekund po rozpoczęciu pierwszej procedury dom FIBARO wskazuje drogę wyjścia, posługując się odpowiednio dostosowanym oświetleniem.