Badanie wzroku a krótkowzroczność

Soczewki kontaktowe

Najczęstszymi wadami wzroku jest krótkowzroczność oraz dalekowzroczności. Większość osób nosi okulary lub soczewki właśnie z ich powodu. Regularnie chodzą na badanie wzroku do Bydgoszczy, by sprawdzić czy wada się im nie powiększyła i nie powinni nosić mocniejszych okularów.

Krótkowzroczność jest jedną z najczęstszych chorobą oczu u młodszych i starszych osób

Soczewki kontaktoweNoszenie słabszych szkieł nic nie da, bo nie tylko nie widzimy dobrze, ale i pogarszamy sobie wzrok, więc warto robić kontrolne badanie wzroku. Krótkowzroczność to dobre widzenie przedmiotów znajdujących się blisko, a złe widzenie przedmiotów oddalonych od nas. Przeciwieństwem jest dalekowzroczność, czyli lepsze widzenie na odległość niż z bliska. Dalekowidze często noszą okulary do czytania i pracy, bo nie potrafię przeczytać tego co jest tam napisane. Zamiast okularów zawsze możemy wybrać soczewki. Salon optyczny ma ich spory wybór, od soczewek jednodniowych po miesięczne, od bezbarwnych po kolorowe. Soczewki jednorazowe pozwalają lepiej dbać o higienę oka, bo osadzający się na nich kurz i brud nie dostaje się do naszego oka, jak w przypadku soczewek wielokrotnego użytku. Poza tym kolorowe soczewki podkreśla kolor tęczówki, a te z niespotykanych kolorach np. fioletowym nadadzą się na przyjęcia i imprezy kostiumowe. Nie każdemu pasują soczewki i woli nosić okulary, choć są one podatne na uszkodzenia mechaniczne (zbicia szkieł, oderwanie się zauszników, wypadanie śrubek). Poradnia okulistyczna nie sugeruje żadnego z rozwiązań, więc musimy się zdać na własne preferencje. Jedynie w przypadku dzieci można zasugerować wybór okularów.

Maluchy mogą mieć problem z założeniem soczewek, mogą im przeszkadzać i nie będą się chciały do nich przyzwyczaić. Lepiej jest dać im okulary, które nie stykają się bezpośrednio z gałką oczną, więc są lepsze dla dzieci, ale to okulista dziecięcy po konsultacji z rodzicami powinien podjąć taką decyzję.

Zobacz na http://www.salonvision.pl